letiště praha

Letištní informace – nonstop provoz

tel.: +420 220 111 888

Odbavení cestujících

Self check-in kiosky

Vystupte z řady a využijte nejmodernější formu odbavení prostřednictvím samoobslužných odbavovacích kiosků (tzv. self check-in), umístěných v odletové hale Terminálu 1 i Terminálu 2.

Pomocí samoodbavovacích kiosků se mohou odbavit všichni cestující níže uvedených leteckých společností s elektronickou letenkou. V případě, že samoobslužný odbavovací kiosek nelze na daný let použít, jste upozorněni na nutnost využití standardního odbavení na přepážce.

Identifikace na samoobslužných odbavovacích kioscích je prováděna ručním zadáním čísla elektronické letenky nebo rezervačního kódu, dále pomocí načtení cestovního pasu, jakékoli platební karty s magnetickým proužkem nebo již vytištěnou palubní vstupenkou, ručním zadáním čísla elektronické letenky a ručním zadáním čísla karet vybraných věrnostních programů.

Pokud cestujete pouze s příručním zavazadlem, procházíte ihned po vlastním odbavení  bezpečnostní, příp. pasovou kontrolou. Pokud máte zavazadla k odbavení, jednoduše je odevzdáte na speciální přepážce označené jako „Baggage drop-off“, která se nachází u standardního odbavení a kde obdržíte zavazadlový lístek. Dále pokračujete přímo na bezpečnostní, příp. pasovou kontrolu. Společnosti, které podporují toto odbavení, jsou uvedeny níže.

Uvedený způsob odbavení nabízí velmi rychlou a jednoduchou možnost, jak zkrátit odbavení a příjemněji využít čas strávený na Letišti Václava Havla Praha.

 

Letecké společnosti s možností self-check-in:

Aegean Airlines
Aeroflot
Air France
Austrian airlines
Belavia
Brussels airlines
ČSA
Delta Airlines
Finnair
HOP!
Iberia
KLM
Lufthansa
Rossiya
SAS
Turkish airlines

Další možnosti odbavení zde…

Další možnosti odbavení

Letiště Václava Havla Praha je moderním vzdušným přístavem, který využívá řady nejvyspělejších technologií a zároveň je atraktivním prostředím pro cestující. Poskytované služby jsou na vysoké úrovni. V rámci odbavení Letiště Václava Havla POdbaveníraha nabízí více možností.

Standardní odbavení

Klasické odbavovací přepážky jsou umístěny v odletových halách v Terminálu 1 a Terminálu 2. K odbavení je potřeba si přinést: letenku (papírovou nebo elektronickou), voucher, popř. rezervační kód, doklad totožnosti a víza, pokud letíte do země, kde jsou vyžadována. Odbavovací přepážky se obvykle otevírají 2 hod před samotným letem a uzavírají se 40 min. před odletem. Letiště Václava Havla Praha doporučuje vždy zjistit přesné otevírací doby odbavovacích přepážek u konkrétního dopravce.

Na odbavovací přepážce odevzdáte svá zavazadla určená k odbavení do cílové destinace, dostanete palubní vstupenku s přiděleným místem v letadle a zavazadlový lístek. Dále pokračujete na bezpečnostní, případně pasovou kontrolu.

Nadrozměrná zavazadla

Odbavení nestandardních či nadrozměrných zavazadel jako jsou například slunečníky, kočárky, vozíky, jízdní kola, lyže, surfová prkna, ale i krabice atd. je nutno domluvit s pracovníkem, který se o vás stará na odbavovací přepážce. Tato zavazadla budou poslána ze zvláštní přepážky, která je označena nápisem – NADROZMĚRNÁ ZAVAZADLA. Tyto přepážky se nacházejí v odletových halách Terminálu 1 i 2. Pokud se chystáte odbavovat zcela netypické zavazadlo, pak doporučujeme konzultovat odbavení přímo s leteckou společností (popř. cestovní kanceláří u charterových letů), neboť může podléhat zvláštním podmínkám přepravy.

Odbavení

Internetové odbavení

Pokud vlastníte elektronickou letenku je u některých leteckých společností možnost se odbavit elektronicky z pohodlí vašeho domova či kanceláře a to 48 hod až 3 hod před odletem dle pravidel konkrétní letecké společnosti. Níže je uveden seznam leteckých společností, které elektronické odbavení umožňují.
Internetové odbavení vám jednoduchou formou šetří čas, který můžete strávit příjemně na Letišti Václava Havla Praha.

Letecké společnosti s možnosti Internetového odbavení

Aer Lingus
Air France
Air One
Austrian Airlines
British Airways
Brussels Airlines
ČSA
Delta
Easy Jet
Emirates
Finnair
Germanwings
Jet2.com
KLM
LOT
Lufthansa
Rossiya – Russian Airlines
SAS
Swissair
TAP Portugal
Turkish Airlines
Vueling
Wizzair

Odbavení přes mobilní telefon

Odbavení přes mobilní telefon je další z moderních způsobů odbavení cestujících.

K odbavení touto cestou potřebujete mobil s připojením na internet. Na internetových stránkách vybraných leteckých společností, které toto odbavení podporují, obdržíte dvojrozměrný čárový kód přímo do vašeho mobilního telefonu ve formě SMS, MMS nebo e-mailu. Na letišti vám pak stačí přiložit kód ke speciálnímu přístroji a můžete letět.
Tato revoluční služba naprosto splňuje nároky a požadavky na rychlost, samostatnost a flexibilitu. Společnosti, které podporují toto odbavení, jsou uvedeny níže.

Letecké společnosti s možnosti odbavení přes mobilní telefon

Aer Lingus
Aeroflot
Air France
Austrian Airlines
British Airways
Brussels Airlines
ČSA
Emirates
Finnair
Germanwings
Iberia
KLM
LOT
Lufthansa
Swissair
TAP Portugal
Volotea Volotea
 Vueling
Wizzair

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít