letiště praha

Letištní informace – nonstop provoz

tel.: +420 220 111 888

Akce k 80. výročí Letiště Praha

Začátkem dubna tomu bude přesně 80 let od začátku fungování největšího letiště České republiky. Celoroční oslavy odstartuje 5. dubna výroční let na trase Praha-Piešťany-Brno-Praha.

Na den výročí 5. dubna chystá pražské letiště ve spolupráci s Českými aeroliniemi a letišti v Piešťanech a Brně rekonstrukci letu, o němž se dobové zdroje zmiňují jako o vůbec první letecké lince, která zahájila provoz na ruzyňském letišti. Dne 5. dubna 2017 v časných ranních hodinách proto odstartuje z pražského letiště Airbus A319 Českých aerolinií s imatrikulací OK-NEP na speciální let OK 80 směr Piešťany. Jako OK 1937 a OK 2017 bude dále pokračovat po trase prvního letu, který 5. dubna 1937 přistál v Praze-Ruzyni; tj. z Piešťan do Brna a zpět do Prahy. Část letenek na tuto mimořádnou linku bude uvolněna do prodeje a bude možné je zakoupit prostřednictvím webových stránek ČSA od čtvrtka 16. března 2017 od 15:00. Ceny jednosměrných letenek začínají od 499 Kč v závislosti na směrování, ceny zpátečních letenek od 1999 Kč včetně všech poplatků.

Od konce jara bude na letišti k vidění interaktivní výstava, která bude dokumentovat vývoj letiště od jeho založení až po vize do budoucnosti.

Pro širokou veřejnost i milovníky letadel chystá letiště víkend otevřených dveří kombinovaný s přehlídkou letištní techniky, letadel a bohatým programem pro děti. Ve dnech 10.–11. června se tak na Letiště Václava Havla Praha slétne i řada zajímavých a historických letounů. Na statice na prahu bývalé dráhy 22 by se měl objevit kupříkladu Lisunov Li-2.

Další zajímavé informace k historii, současnosti a postupně také k vizi budoucnosti letiště najdete na speciální webové stránce, kterou letiště spustilo právě u příležitosti oslav 80. výročí. Zde budou průběžně k dispozici i informace k aktuálně chystaným akcím.

 

(update 17.3. 13:00)

ČSA nám potvrdily, že zájem o letenky násobně převýšil kapacitu, která byla určena pro veřejnost a tak letenky zmizely velmi rychle. Zároveň budou postupně uvolňovat do prodeje další místa tak, jak budou případně rušit svoje rezervace pozvaní hosté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zavřít